FESTO DNC-32-25-PPV-A (163305)
164,17  (incl. VAT)
5 in stock
ISO cylinder
Brand FESTO
Manufacturer reference DNC-32-25-PPV-A
Alternative reference 163305
Description Mode of operation Double-acting Piston diameter 32 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 483 N Stroke 25 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends Read more
ksin kh018S900_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
5 in stock
Additional information
Mode of operation Double-acting Piston diameter 32 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 483 N Stroke 25 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends