FESTO DNC-40-80-PPV-A (163340)
164,46  (incl. VAT)
2 in stock
ISO cylinder ISO cylinder
Brand FESTO
Manufacturer reference DNC-40-80-PPV-A
Alternative reference 163340
Description Mode of operation Double-acting Piston diameter 40 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 754 N Stroke 80 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends Read more
ksin kh010N211_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
2 in stock
Additional information
Mode of operation Double-acting Piston diameter 40 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 754 N Stroke 80 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends