FESTO DSBC-100-200-PPVA-N3 (1384811)
112,52  (incl. VAT)
1 in stock
ISO cylinder
Brand FESTO
Manufacturer reference DSBC-100-200-PPVA-N3
Alternative reference 1384811
Description Standard cylinder with a piston diameter of 100 mm and a stroke of 200 mm. It is equipped with adjustable pneumatic damping on both sides. This cylinder is suitable for proximity sensors and complies with ISO 15552. Read more
ksin kh015X862_DFR
  3. Click on "Request a quote"
1 in stock
Additional information
Standard cylinder with a piston diameter of 100 mm and a stroke of 200 mm. It is equipped with adjustable pneumatic damping on both sides. This cylinder is suitable for proximity sensors and complies with ISO 15552.