FESTO DSNU-16-15-P-A (1908259)
22,60  (incl. VAT)
5 in stock
“ISO cylinder”
Brand FESTO
Manufacturer reference DSNU-16-15-P-A
Alternative reference 1908259
Description "Standard cylinder, double-acting, piston Ø 16 mm, theoretical force at 6 bar (advance 120.6 N), stroke 15 mm, cushioning rings/plates." Read more
ksin kh038B548_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
5 in stock
Additional information
“Standard cylinder, double-acting, piston Ø 16 mm, theoretical force at 6 bar (advance 120.6 N), stroke 15 mm, cushioning rings/plates.”