PARKER RHD42LOMDCF
261,22  (incl. VAT)
1 in stock
non return valves
Brand PARKER
Manufacturer reference RHD42LOMDCF
Description Connection 1 and 2 Type: EO 24° cone end, Maximum Operating Temperature: +120 °C, Minimum Operating Temperature: -40 °C, Mounting Type: Screw, Actuation Type: Mechanical, Maximum Operating Pressure: 250 bar, Connection 1 and 2 Size: 42 mm, Cracking Pressure: 1 bar Read more
ksin kh017Y634_ASK
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
1 in stock
Additional information
Connection 1 and 2 Type: EO 24° cone end, Maximum Operating Temperature: +120 °C, Minimum Operating Temperature: -40 °C, Mounting Type: Screw, Actuation Type: Mechanical, Maximum Operating Pressure: 250 bar, Connection 1 and 2 Size: 42 mm, Cracking Pressure: 1 bar