FESTO DFM-20-20-P-A-KF (170915)
156,16  (incl. VAT)
5 in stock
Guided actuator
Brand FESTO
Manufacturer reference DFM-20-20-P-A-KF
Alternative reference 170915
Description Piston diameter 20 mm, theoretical force at 6 bar, advancing 188 n, stroke 20 mm, cushioning elastic cushioning rings/pads at both ends, position sensing for proximity sensor Read more
ksin kh014X126_AHU
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
5 in stock
Additional information
Piston diameter 20 mm, theoretical force at 6 bar, advancing 188 n, stroke 20 mm, cushioning elastic cushioning rings/pads at both ends, position sensing for proximity sensor