FESTO EG-6-25-PK-3 (15895)
31,62  (incl. VAT)
2 in stock
Cylinder Actuator
Brand FESTO
Manufacturer reference EG-6-25-PK-3
Alternative reference 15895
Description Push-type operation - single-acting Ø of the piston 6 mm Theoretical force at 6 bar, advance 11.8 N Stroke 25 mm Damping On one side - not adjustable Read more
ksin kh018V502_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
2 in stock
Additional information
Push-type operation – single-acting Ø of the piston 6 mm Theoretical force at 6 bar, advance 11.8 N Stroke 25 mm Damping On one side – not adjustable