FESTO DFM-16-25-B-PPV-A-KF (559460)
168,62  (incl. VAT)
1 in stock
Guided drive
Brand FESTO
Manufacturer reference DFM-16-25-B-PPV-A-KF
Alternative reference 559460
Description Piston diameter 16 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 121 N Stroke 25 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends Position detection Via proximity switch Read more
ksin kh011S257_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
1 in stock
Additional information
Piston diameter 16 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 121 N Stroke 25 mm Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends Position detection Via proximity switch