FESTO ADVU-80-25-P-A (156571)
240,86  (incl. VAT)
1 in stock
Compact cylinder
Brand FESTO
Manufacturer reference ADVU-80-25-P-A
Alternative reference 156571
Description Mode of operation Double-acting Piston diameter 80 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 3016 N Stroke 25 mm Cushioning Elastic cushioning rings/plates at both ends Read more
ksin kh011Q121_AFR
Condition New (Unused item, unopened, sold in its original packaging)
  3. Click on "Request a quote"
1 in stock
Additional information
Mode of operation Double-acting Piston diameter 80 mm Theoretical force at 0.6 MPa (6 bar, 87 psi), advance stroke 3016 N Stroke 25 mm Cushioning Elastic cushioning rings/plates at both ends